Posted inBaterie umywalkowe

Baterie umywalkowe ścienne – rodzaje i zastosowania

Baterie umywalkowe ścienne nadal cieszą się dużą popularnością na rynku i są chętnie wybierane przez wielu klientów. Popularność zawdzięczają przede wszystkim wysokiej uniwersalności, a także możliwości dopasowania do różnych wystrojów łazienek. Pasują zarówno do klasycznych pomieszczeń, jak i nowoczesnych aranżacji. Pozwalają na dopełnienie całości i stanowią ważny element wystroju. Prezentujemy najpopularniejsze rodzaje baterii ściennych, które można spotkać w sklepach. Prezentujemy również najważniejsze informacje na temat dostosowania konkretnych rozwiązań do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Najpopularniejsze rodzaje baterii umywalkowych ściennych

Baterie ścienne przeznaczone do wykorzystania w umywalkach występują w bardzo wielu różnorodnych rodzajach. Istnieje jednak kilka najpopularniejszych produktów, które mogą znaleźć zastosowanie w wielu łazienkach. Najpopularniejsze rodzaje baterii spotykane w sklepach to:

  • Baterie jednouchwytowe – popularny rodzaj baterii, które są wyposażone w jeden uchwyt, który pozwala na regulację temperatury wody, a także jej przepływu. Wygodna w obsłudze i nowoczesna doskonale sprawdzi się w wielu miejscach i może stanowić pod wieloma względami doskonały wybór.
  • Baterie dwuuchwytowe – idealnie wpasują się w łazienki w stylu retro. Baterie posiadają dwa osobne uchwyty do wody ciepłej i zimnej. Obecnie coraz rzadziej spotykane na rynku.
  • Baterie bezdotykowe – ten rodzaj baterii sprawdza się przede wszystkim w miejscach użyteczności publicznej. Wyposażone w czujnik podczerwieni pozwalają na automatyczne uruchomienie wody po wykryciu ruchu. Rzadko wykorzystywane w prywatnych łazienkach.
  • Baterie kaskadowe – charakteryzują się specjalną wylewką, która zmienia przepływ wody. Baterie te pozwalają na uzyskanie bardzo efektownego wyglądu strumienia wody i właśnie z tego powodu są najczęściej wybierane.
  • Z dłuższą wylewką – baterie wyposażone w dłuższą wylewkę sprawdzą się w przypadku szerszych i głębszych umywalek. Długa wylewka pozwala na wygodniejsze korzystanie z baterii.

W jaki sposób może być montowana bateria umywalkowa ścienna?

Najczęściej baterie umywalkowe ścienne są montowane w formie podtynkowej lub natynkowej. Zdecydowanie nowocześniejszym wyborem są baterie podtynkowe. W ich przypadku wiele mechanizmów jest ukrytych pod powierzchnią ściany. Dzięki temu całość wygląda zdecydowanie bardziej nowocześnie i baterie ścienne są w stanie dopełnić wystrój w przypadku nowoczesnych łazienek. Baterie natynkowe są natomiast łatwiejsze do naprawy w przypadku awarii i przede wszystkim są zdecydowanie tańsze w zakupie. Warto dokładnie zatem przeanalizować swoje potrzeby i dostępne na rynku produkty, aby z bogatej oferty wielu producentów wybrać najlepsze rozwiązania.

Jak dopasować baterię do wystroju łazienki?

Prawidłowe wybranie baterii do konkretnej aranżacji łazienki ma bardzo duże znaczenie. Bateria wpływa bezpośrednio na wygląd pomieszczenia, a także ma znaczenie dla samej funkcjonalności przestrzeni. W przypadku nowoczesnych łazienek najlepszym wyborem będą baterie ścienne podtynkowe, wyposażone w jeden uchwyt. Takie rozwiązanie jest obecnie najbardziej nowoczesnym i zarazem bardzo stylowym. Baterie takie występują najczęściej w wersji chromowanej, czarnej lub złotej, co ułatwia dopasowanie do łazienki.

W przypadku bardziej klasycznych aranżacji lub łazienek w stylu retro można postawić na modele dwuuchwytowe. Bardziej klasyczny wygląd i obecność wielu zdobień sprawia, że lepiej dopełnią klasyczne aranżacje. W przypadku takich baterii najlepiej postawić na produkty w kolorze złotym lub miedzianym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *